Japoninis puošmedis — Cercidiphyllum japonicum
2. Šeima: Puošmediniai – Cerdiphyllaceae
3. Introdukuotas; gyv forma- medis (15 (30) aukščio)
4. Medis neretai su keliais liemenimis. Žievė lygi pilka,senų šakų ir liemens lupasi plokštelėmis. Ūgliai ploni, rausvai rudi ar beveik raudoni, pilki, žvilgantys, viršūnėje su 2 pumpurais.Pumpurai priešiniai, pailgai kiaušiniški, viršūniniai smailėjantys, šoniniai buki, smulkūs 2-4 mm ilgio, rudai raudoni.
5. Lapai paprasti, ištisi¬niai, plačiai kiaušiniški ar apskriti, 5-10 cm ilgio ir pločio, trum¬pa buka viršūne, stambokai dantyti, širdišku pamatu, pliki arba apačioje pagysliais plaukuoti, su 5-7 pirštuotomis gys¬lomis. Lapo viršus žalias, apačia pilkšvai ar melsvai žalia. Lap¬kotis 2-3 cm ilgio, dažnai rausvas. Besiskleidžiantys lapai aksomiškai raudoni. Vasaros antrojoje pusėje išilgai gyslų lapai nu¬sidažo geltona, vėliau violetine spalva. Rudenėjant tampa oranžiniai arba ryškiai raudoni
6. Žiedai vienalyčiai (medžiai dvi¬namiai), smulkūs, be apyžiedžio, su keliomis pažiedėmis, raus¬vi. Kuokelių daug, jų koteliai ilgi, siūliški. Piestelės 2-6, taip pat ilgos, siūliškos.
7. Vaisius - ritiniška, tamsiai ruda, 1,5-2 cm ilgio dėžutė, kurioje daug smulkių sėklų.
8. Mėgsta derlingus purius priesmėlius ir priemolius. Pakenčia unksmę, bet dėl gražios lajos formos paprastai auginamas atviroje saulėtoje vietoje. Atsparus šalčiui.
9. Labai dekoratyvūs lapai (spalvų kaita keičiantis metų laikams). Taip pat laja, šakos.
10. Auginamas miestų dekoratyviniuose želdynuose, parkuose, kartais sody¬bose. Senas medis auga Kaune, Botanikos sode.